Maluszka można nosić przy sobie zarówno w chuście, jak również w specjalnym nosidełku. Co sprawdzi się lepiej?

 

Zarówno chusty, jak o nosidełka dziecięce mają swoich fanów i przeciwników. Dzięki tym dodatkom można jeszcze łatwiej przenosić dziecko i dodatkowo wspierać jego rozwój – maluch może wtedy prawidłowo rosnąć i budować z rodzicem lub opiekunem jeszcze lepszą więź, ponieważ stale przebywa blisko niego.

 

W sklepach można znaleźć wiele różnych modeli chust i nosidełek. Wiele marek, na przykład Zaffiro https://tulsie.pl/kategoria-produktu/nosidelka/nosidelka-zaffiro/, posiada w ofercie zarówno chusty, jak i nosidełka, aby spełnić wymagania wszystkich rodziców.

 

Często jednak pojawia się pytanie – czy lepiej zakupić chustę, czy też zdecydować się na nosidło dla malucha? Podpowiadamy, co sprawdzi się najlepiej!

 

Chusta dla dziecka

Chusty używane są od wielu wieków w różnych kulturach świata. Teraz przywędrowały również na Zachód i szybko znalazły wielu zwolenników.

 

W sprzedaży można znaleźć wiele typów chust. Najbardziej popularne to długie chusty tkane, które po odpowiednim zawiązaniu tworzą komfortową przestrzeń do przenoszenia dziecka. Dla osób, które doceniają wygodę, dostępne są także chusty kółkowe, chusty typu pouch, które tworzą hamak.

 

Chusta w porównaniu do nosidełka jest bardziej skomplikowana w obsłudze i wymaga doświadczenia, aby szybko i sprawnie ją zawiązywać. Na szczęście, nie jest to skomplikowane i można łatwo wyuczyć się odpowiednich ruchów.

 

Z chustą można uzyskać więcej opcji noszenia dziecka zarówno z przodu, jak i z tyłu. Można ją też regulować w zależności od wieku dziecka.

 

Chusty są także dość tanie w porównaniu do nosidełek – w ofercie Zaffiro można znaleźć wiele przystępnych cenowo modeli.

 

Nosidełko dla dziecka

Druga propozycja to nosidełko – takie dodatki także można znaleźć w bogatej ofercie Zaffiro. Do dyspozycji są różne rodzaje nosidełek, w tym także modele regulowane, które mogą rosnąć wraz z dzieckiem i wystarczą na długi czas.

 

W porównaniu do chust nosidełka mają bardziej skomplikowaną budowę, ale, podobnie jak chusty, także umożliwiają dziecku przyjęcie najbardziej komfortowej, anatomicznej dla niego pozycji. Większość nosidełek pozwala na noszenie dziecka tylko z przodu – jedynie wybrane modele mają opcję noszenia na przód i na tył.

 

Dla wielu rodziców i opiekunów nosidełko jest pewniejszą opcją od chusty, czyli jest uznawane za bezpieczniejsze – nie ma ryzyka rozwiązania się węzłów czy popełnienia błędów przy jej zakładaniu. To powoduje, że jest ono chętnie wybierane przez początkujących.

 

Nosidełka są dość drogie, gdy porównamy je z chustami. Płacimy jednak za bezpieczny, ergonomiczny produkt, który jest stworzony z najlepszych materiałów z myślą o najmłodszych.

 

Co wybrać – chusta czy nosidełko?

Nie ma zatem jednoznacznej odpowiedzi na to, czy lepiej wybrać chustę czy nosidełko. Każdy z tych gadżetów ma swoje plusy i minusy, które warto rozważyć przy dokonywaniu wyboru.

 

Z chustami i nosidełkami od Zaffiro można zapoznać się już teraz on-line na stronie producenta i na stronach sklepów prowadzących ich sprzedaż!

Zobacz również: